To (ne)překousnu

15. března 2009 v 14:42 | Mája |  Moje ,,tvorba" aneb něco pro zasmátí
náplň OBV... pan profesor chtěl "něco" napsat... zde je můj výtvor... olympiádu od p.p.Henišové sem stále nedostala takže tu si asi jen tak nepřečtete...Každý problém by šel nějak překousnout, kdybychom chtěli. Některé naopak překousnout musíme, jelikož s nimi nic neuděláme. Například přírodní katastrofy, chudoba v některých zemích a podobné. A jsou věci, které prostě překousnout nechceme už jen z principu.
Lidé jsou sobečtí. Ne všichni, ale k čemu je v dnešní době chovat se k někomu mile? Často se mi stává, že se snažím pomoci a nakonec jsem ta špatná. ,,Pro dobrotu na žebrotu"-to je přesné...
A lidé jsou arogantní. To jsem si dříve párkrát pomyslela při sledování televizních novin. Okrádají staré či nemohoucí, týrají děti,.. Do dnes mi tyto věci připadají nepřípustné, ale svým způsobem to překousnu. Lidé jsou prostě takoví a já s tím, alespoň prozatím, nic neudělám. Tak možná přemýšlí víc lidí.
Svět je nespravedlivý. To je prostě fakt. Někteří se s tím smíří, já ne tak úplně. Když mám pravdu nebo by mi to nějak uškodilo, ozvu se. ,,Drž hubu a krok." Tak s tím nesouhlasím. Jde o to zvážit situaci. Nenechat se sebou zametat. ,,Svět je jen jeden, není kam utéct." Ano! Proč utíkat? A kam? Postavit se problému čelem, to je ta pravá síla.
Zbabělost. Je více druhů. Zbabělost je bát se říct svůj názor, bránit se. Zbabělost je bát se někomu říct něco do očí. Proč lidé pomlouvají? Dělá jim snad dobře říct o jiném něco ošklivého? Nevím, ale pomluvu nepřekousnu. Je ale rozdíl mezi pomluvou a pravdou. Na pomluvě pravdy příliš nebývá. Překousnu, když někdo o někom řekne co si myslí a dokáže to říct i jemu do očí.
,,I ty, Brute?" Kdo je vlastně pravý přítel? Jak to poznáte? Člověk se dokáže chovat jako velký kamarád a chvíli na to vás zradit. Zradu lze překousnout podle toho jak , velká byla. Pravých přátel je dnes prostě málo.
Na světě je spousta věcí, co lidé překousnou ať už z jákehokoliv důvodu. Z donucení, ignirace či z principu. Jiné naopak nepřekousnou, i když těch je, podle mého, čím dál méně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Uva Uva | Web | 15. března 2009 v 18:13 | Reagovat

já nevim mě to připadá takový chaotický, ale jo je to docela hezký...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama